premedicare logo

 

Zapraszamy do skorzystania z badań prenatalnych prywatnie oraz refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w wybranych przypadkach ze wskazaniem.
Szczegółowe informacje na temat badań oraz wskazań do refundacji znajdą Państwo na stronie www.premedicare.pl

Badanie takie stanowi niezwykle cenne uzupełnienie obrazu całej ciąży i przeprowadzane jest przez lekarzy specjalizujących się w medycynie płodowej.

Oferujemy także badania z zastosowaniem kolorowego dopplera oraz badania w technologii trójwymiarowej 3D/4D.
Dbając o komfort i zdrowie naszych pacjentów zaopatrzyliśmy naszą placówkę w najlepszy sprzęt pozwalający na szczegółową diagnostykę USG.


Badania prenatalne w 11-14 tygodniu ciąży

Na początku ciąży w 11-14 tygodniu u każdej kobiety możemy wykonać badanie prenatalne nieinwazyjne (USG + test podwójny). Jeżeli wyniki pokazują wysokie ryzyko wad genetycznych lub innych chorób w ciąży to proponujemy badania inwazyjne (najczęściej amniopunkcję czyli pobranie płynu owodniowego) najwcześniej w 15-16 tygodniu ciąży (maksymalnie do 22 tygodnia). Nieprawidłowe wyniki badan genetycznych dyskutujemy osobno z pacjentką i ewentualnie jej rodziną.


Badania prenatalne w 15-20 tygodniu ciąży

Alternatywnym badaniem prenatalnym w pierwszej połowie ciąży jest USG i pobranie krwi w 15-20 tygodniu (tzw. test potrójny) jeżeli kobieta nie zdążyła lub nie miała możliwości wykonania tych badań wcześniej. Jest to jednak badanie mniej dokładne niż w 11-14 tygodniu.


Badania prenatalne w 20-24 tygodniu ciąży

Kolejnym badaniem prenatalnym jest USG w 20-24 tygodniu ciąży. Bardzo szczegółowo oceniamy dziecko pod kątem budowy oraz symetrii i proporcji poszczególnych części ciała. Wykonujemy także dokładne pomiary wielu narządów dziecka aby potwierdzić prawidłowy ich rozwój. W rzadkich na szczęście sytuacjach gdy stwierdzamy nieprawidłowości, przedstawiamy możliwe rozwiązania i opcje leczenia. Jeżeli problem wymaga bardzo unikatowego podejścia bez możliwości interwencji w naszym kraju a dostępne jest leczenie w ośrodku zagranicznym to pomagamy zorganizować całe przedsięwzięcie np. balonikowanie (FETO) w przepuklinie przeponowej.


Badanie z zastosowaniem kolorowego Dopplera

Standardowo wykorzystujemy tą nowoczesną technikę do oceny przepływów w sercu dziecka. W niektórych sytuacjach posiłkujemy się oceną przepływu krwi także w naczyniach matki i/lub dziecka aby poznać funkcje łożyska i układu krążenia płodu.


Badanie w technologii trójwymiarowej 3D/4D

W celu lepszego uwidocznienia środowiska wewnątrzmacicznego stosujemy obrazowanie przestrzenne (3D) i trójwymiarowe w czasie rzeczywistym (4D). Dla rodziców dziecka jest to niezwykłe doświadczenie wizualne bardzo pomocne w nawiązaniu emocjonalnej więzi z ich nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Niekiedy technika 3D pomaga w lepszym rozpoznaniu pewnych struktur np. w obrębie twarzy dziecka.


Zapraszamy również na stronę www.premedicare.pl
W razie pytań prosimy o kontakt:
tel: 661 608 100
lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

allianz logo Logo Medica Polska large Polmed bez napisu PZU-logo-2012 signal idunaskok enelmed
HitachiPerkinElmer Color HiResstorz 2logo-new miroMediporta

 


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość.

ue-logo
Copyright © 2013. All Rights Reserved.